A tohle říkám opravdu upřímně ... 

Již několik let mě provází silná touha pracovat jinak. Pracovat nezávisle na místě a čase. Přeji si vykonávat takovou činnost, která mě nesmírně baví a tím pádem při jejím vykonávání ani nemám pocit práce a toho stavu „musím“. Navíc mi tato činnost generuje velmi milé peníze. A budete se možná divit, ale mou vizí (zatím) není to, že ležím na pláži v Thajsku a během pár hodin denně šéfuji na dálku svůj online business a sype mi to penízky jen tak bez větší práce. Ne! Já jsem velmi pracovitý člověk. Mou velmi silnou vizí nyní je skloubit rodinu a svou seberealizaci, tím pádem být opravdu spokojená. Co to znamená v praxi?

TOHLE NE 🙁

Ráno vstanu, vypravím děti do školy/školky, jedeme, honem, honem, už jsem měla být dávno v práci (musí se tam chodit na čas), odpoledne honem honem zase do školy nebo školky, rychle udělat nákup, úkoly, uvařit večeři a dobrou noc. Každý den to samé. Na pátek čekat jako na smilování a v neděli cítit lehké stresové chvění v břiše, že se druhý den jde zase do školy a do práce.

A co v létě? Děti mají 8 týdnů prázdnin a dovolená je jen 4 (max 5) týdnů. To nějak nevychází, že? Co s dětmi po zbytek času? Kam je udat? Co když je opravdu krásné počasí a já si chci jít ráno místo práce zaběhat? Smůla. Počkej si na víkend. Co když je dítě nemocné? Smůla, vezmi si na to dovolenou nebo ošetřovačku.

A tak bych mohla pokračovat dál a dál. Vím, že někteří zaměstnavatelé jsou velmi otevřeni home office, pružné pracovní době a dalším super vychytávkám, které alespoň částečně umožní se občas nadechnout. Ale uznejte, že běhat výše popsaným stylem několik let, než děti odrostou a jsou samostatní, to chce pevné nervy.

TOHLE ANO 🙂

Jsem svým pánem, práci mohu vykonávat přes den, když jsou děti ve škole, večer, když jdou spát, na zahradě pod slunečníkem, když si po škole hrají, v kavárně, když je odvezu na kroužek, o víkendu, když je hlídá babička nebo spí u kamarádů. A v létě na chalupě, kde trávíme prázdniny. Má práce je zároveň mým životním stylem, proto mi ani nepřijde, že pracuji.

Jenže ... jak na to? 

Postupně jsem došla k tomu, že abych mohla dosáhnout této své vize, musím začít podnikat sama na sebe. Jenže v čem? Co umím tak dobře, že bych se tím mohla živit? Nic mě nenapadlo. Jsem opravdu dobrá v komunikaci a organizaci. Ale to umí kde kdo a asi se na tom business postavit nedá. Zároveň jsem neměla žádný kapitál na to, rozjet něco většího. Takže co s tím?

A pak jsem někde zaslechla, že nejjednodušší podnikání je síťový marketing (multilevel marketing = MLM). Je založen na již vymyšleném produktu a zároveň existuje spousta návodů, jak v této oblasti uspět.

Jenže MLM? To jako vážně? No nebudu vám lhát. I já jsem na začátku byla velmi skeptická a skoro bych řekla, že jsem musela překonat odpor k této formě obchodu. Protože, možná že to tak máte taky zakódované, měla jsem tento typ podnikání zafixovaný jako vnucování, rychlé zbohatnutí neetickými praktikami, manipulace, atd. Ale jsem na sebe pyšná, že jsem tomu dala šanci a na pár dní pronikla do studia tohoto typu podnikání. Shlédla jsem nespočet videí, přečetla nespočet článků, abych časem zjistila, že některé mé představy jsou opravdu mylné a negativní pohled na MLM je způsoben neznalostí a neochotou vnímat věci jinak. Takže co se mnou například pohnulo?

PŘEDSUDEK Č. 1

Budou ze mě na začátku ždímat prachy a chtít, abych si něco koupila.

JAK SE NA TO DÍVÁM TEĎ: V kvalitních MLM společnostech není žádný počáteční vklad podmínkou. Ale pokud chcete produkty doporučovat dál, potřebujete si na sobě vyzkoušet, že fungují. Takže počáteční investice v podobě vlastního nákupu zboží je samozřejmá. V případě TianDe je to jednoduché, protože prostě jednou místo nákupu v drogérii či v lékárně nakoupíte v jejich e-shopu. Ty peníze byste utratili tak jako tak

PŘEDSUDEK Č. 2

Je to o vnucování.

JAK SE NA TO DÍVÁM TEĎ: Pokud společnost nabízí opravdu kvalitní produkty, není potřeba je nikomu vnucovat. Kdo vyzkouší, tak sám ocení, jestli jsou pro něj dobré nebo ne. Je to stejné jako s dobrou restaurací. Když vám tam chutná, zmíníte se o ní kamarádovi, je to tak?

PŘEDSUDEK Č. 3

Je to pyramida, potřebují lákat nové a nové lidi, aby si ti „vyvolení“ nahoře nahrabali.

JAK SE NA TO DÍVÁM TEĎ: V kvalitních MLM společnostech je systém odměňování velmi spravedlivý. A zcela logicky si ti „vyvolení“ nahoře přijdou na lepší peníze než ti, kteří začínají. Nebo si snad v klasickém zaměstnání vyděláte víc, než váš nadřízený? Nepracujete snad proto, aby firma prosperovala a její majitelé se díky tomu měli dobře? A když odvedete opravdu kvalitní práci a firmě pomůžete k lepším ziskům, jaká je pravděpodobnost, že vám na účtu přistane extra podíl na tomto zisku? V klasickém zaměstnání velmi minimální.

PŘEDSUDEK Č. 4

Každý měsíc budu muset plnit výsledky, někdo na mě bude tlačit a buzerovat mě.

JAK SE NA TO DÍVÁM TEĎ: V kvalitních MLM společnostech je váš úspěch a tím i finanční odměna jen na vás. Pokud se vám pár měsíců nedaří, je to sice smůla, ale nikdo vás za to nepranýřuje a je to jen a jen vaše odpovědnost.

PŘEDSUDEK Č. 5

Je to o tom, nahnat si pod sebe ovečky (myšleno tupé ovce), které budou prodávat a jejich „nadřízený“ pak už jen shrábne smetanu v podobě měsíční provize z jejich práce.

JAK SE NA TO DÍVÁM TEĎ: Oni ty ovečky nebudou makat samy od sebe. Je potřeba je vést, ukázat jim, jak na věc, dát jim nástroje, aby byli ve svých obchodech úspěšní. Nadchnout je pro věc a neustále jim vlévat motivaci do žil. Zároveň je potřeba být pracovitý a jít jim neustále příkladem a ukázat jim, jak se i já můžu stále zlepšovat. Podporovat je ve vzdělávání, sdílet s nimi zkušenosti. Být jim opravdu dobrým leaderem. Protože pokud oni budou mít ze své práce dobrý pocit, bude to znát i na výdělcích. A když budou mít tyto ovečky dobré výdělky, bude je mít právem i jejich „nadřízený“. A to mi přijde naprosto fér. V tomto bodě se mi ujasnila ještě jedna zásadní věc. Protože vedení takového týmu je velmi pracná a intenzivní záležitost, je potřeba mít v tomto týmu opravdu kvalitní a vzdělané lidi, se kterými lze pracovat. Ne žádné ty tupé prodavače kosmetiky, které se mi při původní myšlence o MLM vybavovaly.

PŘEDSUDEK Č. 6

Budu mít kufr kosmetiky a objíždět známé, nebo co?

JAK SE NA TO DÍVÁM TEĎ: Síťový marketing jde díky moderním nástrojům dělat opravdu velmi chytře. Je k tomu potřeba znalost on-line marketingu, práce se sociálními médii, mít dobré komunikační a organizační dovednosti, využívat kouzlo webinářů, on-line porad se svým týmem, navštěvovat nejrůznější semináře a stýkat se s podobně laděnými nadšenci. Je potřeba být v komunikaci se zákazníky i týmem velmi empatický, ale zároveň správně asertivní. Nádherně se mi tak odkryla podnikatelská oblast, ve které uplatním své schopnosti, o kterých jsem přesvědčena, že je mám. A tyto zkušenosti ráda předám dál.


Myslím, že předsudky pro tuto chvíli stačí. Snad jste i na této malé ukázce pochopili, že MLM není nic špatného a je to v současné době naopak geniální způsob podnikání. Má to ale opravdu jednu zásadní podmínku. Tedy vlastně dvě:

1) Nabízené produkty musí být opravdu kvalitní
2) Systém odměňování ve firmě musí být transparentní a férový

Protože já jsem propadla TianDe a na těchto stránkách také tuto společnost propaguji, dovolím si vypíchnout důvody, proč je právě tato firma jednou z nejlepších v oblasti MLM:

  • Kvalitní přírodní produkty

  • Transparentní a spravedlivý systém odměňování

  • Propracovaný marketingový plán

  • V ČR je stále na začátku = příležitosti

  • Štědrý systém odměn a dárků

  • Know how a cesta prošlapaná mnoha úspěšnými leadery

xxx

Milovat TianDe ...

Klíčovou podmínkou úspěchu je MILOVAT TIANDE A VĚŘIT, ŽE PRODUKTY FUNGUJÍ.
A to se nedozvíte jinak, než že je vyzkoušíte.

A teď tedy možná přichází chvíle pro vaši první "investici"? 

Nákup v e-shopu TianDe je opravdu jako nákup v drogerii či v lékárně.
Co takovým obvyklým nákupem bývá?

Prací prášek, jar, deodorant, něco proti bolení v krku, něco proti bolení hlavy … co tam máte dál? Až si svůj první nákup vyberete v eshopu, nezapomeňte mi napsat o slevu >>>

 Když s produkty nebudete spokojeni, příště se vrátíte do své oblíbené drogerie. To zní fér, ne?

 A co když se vám bude v naší TianDe drogerii líbit a budete nakupovat pravidelně? No tak pak se taky může stát, že za nasbírané body nakoupíte za nějakých pár týdnů za 1 Kč. A když se z líbení stane láska? Tak pak o tom budete asi všude vyprávět a budete chtít podobně nadchnout i další lidi okolo sebe. A tahle láska se pak může proměnit v opravdu milé provize na vašem účtu. Možná to zní jako pohádka. Ale možná taky jako příjemná realita ... ? 🙂

 Děkuji, že jste dočetli až sem, moc si toho vážím. Chcete se mě ještě na něco zeptat?
Napište mi na evice.obstova@gmail.com

Nebo uskutečněte svou první objednávku v našem e-shopu. I s tím vám velmi ráda poradím, pokud máte například nějaké zdravotní problémy či nějaké drobné vady na kráse. Byla bych totiž moc ráda, abyste hned při prvním nákupu natrefili na to pravé a TianDe si zamilovali tak, jako já.