Na chřipku kloktejte deodorant

Je to opravdu tak. Ale o tom až za chvíli. Říká se, že chřipka je projevem toho, když duše pláče. Ale nechci se pouštět do nějakých duchovních detailů. Protože občas zapláčeme všichni a navíc v tomhle zvláštním zimně nezimním období má k tomu sklony řada z nás. Jak já říkám, je to takové období prázdna. Nadšení a naděje nového roku mnohdy vyprchají, ráno a večer je pořád tma a jaro v nedohlednu. Není divu, že mnoho z nás snadno propadne trudomyslnosti a vypukne tak chřipková epidemie. Špatná nálada je totiž prudce nakažlivá. A v tom okamžiku přichází na scénu již zmíněný deodorant!

Protože nechci sebe ani své blízké cpát chemickými léky hned, když to ještě není nezbytně nutné, našla jsem si jednu hodně zajímavou alternativu. Takže naše domácnost je teď vybavena účinnými zbraněmi proti chřipce a nachlazení. Jsou to zbraně, jsou vyzkoušené a fungují. Co máme tedy v záloze?

  • KLOKTÁNÍ DEODORANTU
  • VLOŽKU NA KRK
  • GEL NA KŘEČÁKY
  • NÁPLAST NA NOS

To zní skoro až úchylně, že? Ale hned vám vše vysvětlím:

KLOKTÁNÍ DEODORANTU?

V tomhle případě se jedná o tuhý 100% přírodní deodorant s názvem Alunit. Jedná se o sopečnou horninu, která má silně antiseptické účinky. Pokud jej vylouhujete na pár minut ve sklence vody, tento roztok pak poslouží jako velice účinné kloktadlo na zahleněný a bolavý krk.

VLOŽKU NA KRK?

(A není to jen dámská záležitost :-)) Jedná se o vložku, která je napuštěna mnoha účinnými bylinami. Ty při standardním používání působí skrze sliznice do ženského těla a léčí nejrůznější hormonální nerovnováhy a záněty v těle. Pokud ji použijete jako suchý zábal na krk, dostanou se tyto účinné byliny přesně tam, kde je to potřeba a uleví vám od nepříjemného knedlíku v krku.

POMAZAT SE GELEM NA KŘEČÁKY?

Slaviton je primárně určen jako účinný lék na léčbu křečových žil. Díky svému složení ale nachází uplatnění všude tam, kde je potřeba si ulevit od „těžkosti“. Ať to jsou právě již zmíněné křečáky, pocit těžkých nohou, nebo pocit tíhy na hrudníku. V případě kašle jím tedy pomažte hrudník. Při horečce aplikujte na spánky, mezi obočí a plosky nohou. Slaviton přináší úlevu i v tomto případě.

ZALEPIT SI NOS?

Kromě toho, že máte nos zalepený nudlemi, výborně funguje si jej zalepit ještě více, a to bylinnou fytonáplasti JianKang. Ta velmi účinně působí proti zánětům. Když si proužek nalepíte na noc přes nos, opravdu se vám výrazně uleví a rýma začne ustupovat.

Vše výše uvedené opakujte několik dnů. Věřím, že brzy pocítíte výraznou úlevu. Mám silnou potřebu dodat, že chřipka se opravdu musí vyležet a „přetrpět“ a neodejde hned. Když se ji snažíme zabít tím, že se nadopujeme paraleny, coldrexy a dalšími léky, možná za 2 – 3 dny odejde, ale většinou se zanedlouho vrátí i s úroky. Tak myslím, že je nejlepší si naordinovat hlavně trpělivost, přírodní léčbu (ze které máme dobrý pocit), dobrou knížku či seriál a dobrý čaj s medem a zázvorem. S tím vším přijde i dobrá nálada a té se chřipka bojí ze všeho nejvíc 🙂

P.S. Nejsem lékař a výše uvedené jsou jen má doporučení. Za své zdraví neseme odpovědnost každý sám!

Eva Obstová

Mým přáním je vytvořit komunitu lidí pečujících o zdraví a krásu sebe i svého okolí. Komunitu spokojených lidí. Co mně osobně dělá spokojenou? Jsou to tři základní pilíře, které když jsou nasycené, tak mám pocit hojnosti a jsem šťastná: ZDRAVÍ, FINANČNÍ SVOBODA, SEBEREALIZACE O tom, jak to dělám, si přečtěte tady >>>

Komentáře